Як говорити з дітьми про епідемію.

2020-04-09

/Files/images/IMG-03460dd3a6b39ad808cc93b32b3b50f3-V.jpg

«ОНЛАЙН-КОЛО»: психологічна підтримка в умовах пандемії COVID-19

Поширення коронавірусу в Україні посилює ризики для психологічного здоров’я та благополуччя громадян. Ймовірним є як посилення симптомів вже існуючих психічних розладів, так і виникнення нових хворобливих станів – тривоги, депресії, фобій тощо. В цих умовах конче потрібно налагодити безперешкодний доступ населення до якісних психологічних послуг.

Саме тому Навчально-практичний центр психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України ініціює Відкритий проект психологічної підтримки і допомоги громадянам в умовах пандемії COVID-19 «ОНЛАЙН-КОЛО».

Кращі фахівці та практики Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України протягом усього періоду дії запобіжних заходів, пов’язаних з пандемією, на безоплатній основі надаватимуть психологічну допомогу населенню за напрямами:

1. Подолання негативних емоційних станів (страх, гнів, тривога, депресія);

2. Медіаграмотність, медіагігієна, протидія інфодемії;

3. Кризові ситуації у сімейних та подружніх стосунках у зв’язку з дотриманням карантинного

режиму;

4. Самоефективність та самоменеджмент.

Передбачені наступні форми надання допомоги:

1. Прямі ефіри у режимі «запитання-відповідь»

2. Групи підтримки для громадян, що переживають стресові стани у зв’язку з дотриманням

карантинного режиму (батьки з маленькими дітьми, самотні люди тощо)

3. Інформаційна підтримка та навчальні вебінари для психологів та інших фахівців

допомагаючих професій

4. Індивідуальні консультації*

Вказані заходи відбуватимуться на регулярній основі за встановленим графіком на сторінці Навчально-практичного центру психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/centerispp/.

Приєднатися до онлайн-групи психологічної підтримки можна тут. Щоб надати заявку на отримання індивідуальної консультації, напишіть повідомлення у месенджер на сторінці Центру (https://www.facebook.com/centerispp/) і з вами зв’яжеться фахівець.

*Кількість індивідуальних консультацій є обмеженою (до трьох для одного клієнта). Інші форми допомоги доступні без обмежень для усіх бажаючих.

Будемо здорові!

8.

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ.

Діти відчувають наші тривоги та страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини.

Про що варто сказати дитині:

1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей».

2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».

3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров‘я: дотримуватися карантину, на вулиці й закритих приміщеннях одягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.

4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».

Рекомендації для батьків:

✅ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у ЗАХИСТІ й безпеці.

✅ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.

✅ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які міри робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецію, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. ПЕРЕМОЖІТЬ всі віруси.

✅ Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.

✅ Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.

Усім підтримки й безпеки!

Кiлькiсть переглядiв: 302

Коментарi